Archiwum rok szkolny 2016/17


Święto Żuru Kujawskiego

W sobotę 17 czerwca na boisku ZS CKR w Starym Brześciu odbyła się kolejna edycja plenerowej imprezy pn „Święto Żuru Kujawskiego”. Ważną częścią brzeskiej imprezy był konkurs kulinarny na najlepiej ugotowany żur kujawski. W szranki wraz z innymi drużynami stanęły także pracownice Marysina.

 

 


Półmetek za nami  

W sobotę 10 czerwca 2017 r. klasy drugie, mogły przebywać w warunkach nieco innych niż szkolne: nie na korytarzu ani z podręcznikami w rękach, lecz pod pięknymi żyrandolami i w odświętnych strojach. Ów wieczór był czasem nie tylko  zabawy, lecz także zadumy, gdyż przy masie wrażeń uczniowie odczuli również objawy przemijania: jeszcze niedawno przekraczali próg nowej szkoły a teraz świętowali półmetek nauczania w technikum. A w  głowach pojawiło się pytanie: jak to możliwe, że czas tak szybko płynie?

Małgorzata Szulc


XIX Powiatowe Święto Sportu 

7 czerwca na Stadionie Miejskim w Kowalu odbyła się coroczna impreza - Powiatowe Święto Sportu. Udział wzięły szkoły z terenu powiatu rywalizując, ale głównie wspólnie bawiąc się w konkurencjach lekkoatletycznych oraz rekreacyjno - sportowych. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli, pokazali nie tylko wyśmienite możliwości sportowe, ale i prawdziwego ducha walki i zdrowej rywalizacji. Anna Podolska uczennica klasy III TE uzyskała najlepszy wynik w rzucie piłeczką palantową, która poszybowała na odległość 48 m. Trzecie miejsce w biegu na dystansie 400 m uzyskała Katarzyna Szczupakowska, uczennica klasy II TE, a czwarty wynik w biegu na 60 m Karolina Nowak uczennica klasy I TE . Karolina nie tylko szybko biega, ale i wykazała niecodzienną siłę i odwagę stając jako jedyna dziewczyna w konkurencji Strongman, gdzie nawiązała równoległą walkę z męskimi siłaczami. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko co najlepsze: świetnie się bawili, uzyskali super wynik, godnie reprezentowali szkołę, właściwie zachowywali się i rywalizowali fair play.


Wycieczka edukacyjna do KFMR "Krukowiak"

23 maja 2017 r. uczniowie klasy II TL wraz z opiekunami p. Małgorzatą Szulc oraz p. Adamem Kapelińskim mieli  możliwość uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do KFMR „Krukowiak” w Brześciu Kujawskim.  Oprowadzający nas po fabryce Pan Mariusz Pracki - dyrektor ds. marketingu  przedstawił krok po kroku proces produkcji wytwarzanych maszyn.  Zakład ten zajmuje się produkcją opryskiwaczy zawieszanych, przyczepianych oraz samojezdnych a także  maszyn i narzędzi do zbioru warzyw, między innymi cebuli oraz ziemniaków.

Małgorzata Szulc


Wiosna w Grecji 2017 - praktyki zawodowe grupa 2

Zagraniczne praktyki zawodowe to cykl wyjazdów w jakich nasza młodzież uczestniczy już od trzech lat. W tym czasie odbyło się osiem wyjazdów, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. To ogromna szansa oraz pomoc w kształceniu młodzieży. Zdobywają nie tylko wiedzę, umiejętności, ale i doświadczenie zawodowe. Poznają historię, kulturę i obyczaje krain jakie odwiedzają. W czasie wolnym zwiedzają, mogą odpocząć oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Wszystkie wyjazdy były możliwe dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły p. Marka Kaźmierskiego, który od początku trwania projektu praktyk zagranicznych, inicjował i koordynował wszystkie działania ze strony szkoły. Więcej >>


Gala finałowa konkursu

We czwartek 27 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Lubrańcu odbyła się gala finałowa konkursu „Mój ci jest! Mój ci jest” – Powiat Włocławski. Uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą naszego powiatu. Uczestnicy na podstawie zdjęć mieli za zadanie rozpoznać, co to za miejsce lub zabytek i podać miejsce gdzie się znajduje. Nasza drużyna w składzie: Natalia Lewandowska, Marietta Krajewska i Paweł Drożdżewski spisała się rewelacyjnie- zdobyła II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Konkurs "Mój ci jest..."

21 kwietnia reprezentanci naszej szkoły, Marietta Krajewska oraz Paweł Drożdżewski, uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu „Mój ci jest! Mój ci jest” – Powiat Włocławski. Nasi uczniowie jako drużyna zajęli punktowane drugie miejsce, jednocześnie Marietta indywidualnie uzyskała trzecią ilość punktów. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w finałowej rozgrywce już w najbliższy czwartek, 27 kwietnia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


40 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Choceńskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie, którego głównym organizatorem był Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włocławku, wzięło udział około 80 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TL: Natalia Nowakowska, Patryk Sikorski i Damian Janicki.

Magdalena Twardowska


Stoły Wielkanocne na Kujawach


Grecja 2017 - praktyki zawodowe _ wiosna grupa 1

19 marca 2017 roku młodzież z Naszej szkoły miała okazję odbyć 2 tygodniowe praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu unijnego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+, finansowanego ze środków unijnych, dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły p. Marka Kaźmierskiego przy wydatnej pomocy koordynatora całego przedsięwzięcia p. Tomasza Wróblewskiego. Wśród nich byli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Zakwaterowani byli na Riwierze Olimpijskiej w hotelu San Panteleimon. Uczniowie mogli zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i nabyć nowe umiejętności w swoim zawodzie. Na miejscu mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach informatycznych prowadzonych przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Pobyt w Grecji urozmaicony był różnymi atrakcjami. Młodzież każdego dnia, w czasie wolnym, mogła spędzać czas na plaży, czy też rozgrywać mecze piłki nożnej i siatkowej na pobliskich boiskach. Wielką atrakcją dla naszych uczniów były wizyty w zakładach i wycieczki, które odbywały się w czasie wolnym od praktyk. Jedną z nich było odwiedzenie Szkoły Wyższej w miejscowości Katerini, gdzie uczniowie mogli porównać warunki i sposób nauczania oraz młodzież grecką do polskich szkół i polskiej młodzieży, jak i również wysłuchać wykładu i prezentacji na temat szkolnictwa i nauczania w zakresie logistyki w Grecji. Więcej >>>


Wiosna, wiosna...

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni. Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis. Zapachniało, zajaśniało, Wiosna, ach to ty”

Zgodnie z tradycją 21 marca przywitaliśmy wiosnę. W naszej szkole odbył się z tej okazji pokaz mody i fryzur. Były również  pyszne, kolorowe kanapki. Uczniowie mogli obejrzeć film lub poćwiczyć aerobik. Najbardziej wiosenną klasą okazała się II TE, która wzięła udział we wszystkich zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski zabawach. Pierwszy Dzień Wiosny zakończyliśmy sesją fotograficzną. Mamy nadzieję, że tak przywitana pora roku zostanie u nas już do lata.

Magdalena Twardowska


Ogólnopolski Konkurs Historyczny

W dniu 15 marca 2017 r., w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się wojewódzki etap czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego pod hasłem „Olimpiada Solidarności, dwie dekady historii”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Centrum Solidarności. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy III L - Klaudia Lewandowska i Monika Podolska pod opieką pani Aleksandry Orlińskiej. Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy historycznej o Polsce lat 1970-1990. Uczennice po dzielnej walce otrzymały pamiątkowe dyplomy i serdeczny uścisk dłoni Marszałka Województwa pana Piotra Całbeckiego.


Mamy nową siłownię i salę fitness ;-) 

 


Dzień Języka Rosyjskiego

Masza i Niedźwiedź to bohaterowie znanego na całym świecie rosyjskiego serialu animowanego. Niesforna dziewczynka Masza i jej poczciwy przyjaciel wspólnie przeżywają niesamowite przygody wywołując uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale również dorosłych. W tym roku Dzień Języka Rosyjskiego odbył się pod hasłem „Urodziny Maszy”. Świetnie w tę rolę wcieliła się Klaudia Lewandowska. Z życzeniami dla dziewczynki zjawili się: Czerwony Kapturek, Matrioszki, Murzynek Bambo, Cyganki, Wilk i rosyjskie „babuszki staruszki”. Były życzenia, śpiew, taniec a na koniec tort. O tym, że było wesoło świadczą zdjęcia, do których oglądania zachęcamy.

Magdalena Twardowska


Konkurs Młodych Logistyków

9 marca odbył się Finał Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków zorganizowany przez Instytut Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku wraz z Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od godziny 9.00 drużyna w składzie: Matuszewska Anita, Mielczarek Andżelika, Kaniewski Patryk, Pawlak Kacper, Pietrzak Sebastian, Wiśniewski Krzysztof rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Następnie uczestnicy finału wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szulc wzięli udział w wycieczce do toruńskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W Konkursie wzięło udział ok. 220 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i regionu. Do Finału zakwalifikowało się  36 uczestników z czego sześcioro z naszej szkoły. Gratulujemy naszym uczniom

Małgorzata Szulc


Przywróćmy Ich pamięć

„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w lokalnych uroczystościach ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Pod pomnikiem Poległym za Wolną i Niepodległą Polskę Magdalena Wiśniewska, Joanna Grabczyńska i Paulina Wojasińska złożyły kwiaty i wysłuchały krótkiego rysu historycznego, przybliżającego działania powojennego polskiego podziemia niepodległościowego na naszych terenach. Cała społeczność Marysina uczestniczyła w szkolnych obchodach Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.  W apelu ku ich czci wystąpiły uczennice klasy I. Dziewczęta zaprezentowały fakty historyczne związane z przypadającym 1 marca świętem, zwłaszcza życiorysy najwybitniejszych postaci antykomunistycznej partyzantki oraz zarys historii Żołnierzy Niezłomnych na Kujawach, szczególnie na terenach naszego powiatu. Młodzież wysłuchała również pieśni o „Roju”, „Witoldzie”, „Ince” i „Łupaszce”, a także poznała biografie działających w okolicy Lubrańca przywódców grup – „Szarego” i „Rysia”.  Przygotowany przez p. Agnieszkę Rewers apel miał na celu przywrócenie pamięci o Tych, o których nie miał pozostać żaden ślad.

Agnieszka Rewers


Finał piłki siatkowej

28 lutego w lubranieckim LO odbył się finał rozgrywek w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Angelika Mileczarek, Paulina Ulewicz, Anna Podolska, Monika Podolska, Karolina Nowak i Wioletta Drzewiecka pokonała reprezentacje Brześcia (2:0) i Izbicy Kujawskiej (2:1). Dziewczyny przegrały jedynie z drużyną gospodarzy, plasując się ostatecznie na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej. Gratulujemy sukcesu!

 


Nasze siatkarki ;-)

W piątek 24 lutego w lubranieckim LO odbyły się półfinały Licealiady. Nasza drużyna siatkarek w składzie: Andżelika Mielczarek, Paulina Ulewicz, Magdalena Wiśniewska, Anna Podolska, Wioletta Drzewiecka i Karolina Nowak rozegrała mecze z ZS w Kowalu i ZSCKR w Starym Brześciu. Oba spotkania wygrały, nie tracąc ani seta! Zwycięstwa te zapewniły naszym dziewczynom awans do finału. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

 


Regionalny Konkurs Wiedzy

W środę 22 lutego odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu drugi etap XIII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Romana Marciniak, Joanna Grabczyńska, Magdalena Wiśniewska bardzo dobrze poradziła sobie z rozwiązaniem testu i tym samym zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu! Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji! Na marginesie dodamy, że nasze dziewczyny są JEDYNYM zespołem z CAŁEGO powiatu włocławskiego.


Warto kochać? ;-)

Walentynki, to święto zakochanych, ale również dzień, w którym warto docenić prawdziwe przyjaźnie i wszystkich życzliwych sobie ludzi. W tym dniu pełnym ciepła nie zapomnijcie o tych co kochacie, lubicie, cenicie. Dajcie chociaż mały wyraz swojej sympatii, miłości czy przywiązania wyjątkowym ludziom wokół siebie. Warto kochać!

 

 


Szaleństwo na lodzie :-)

Grupka uczniów naszej szkoły postanowiła sprawdzić osobiście, czy tafla lodu na Miejskim Lodowisku we Włocławku jest na tyle przygotowana, że można na niej bawić się świetnie i beztrosko. Po wnikliwej godzinnej analizie rzeczonego lodowiska, młodzież wysunęła poparte faktami wnioski, że czas spędzony na świeżym powietrzu, to świetna zabawa i dawka dobrej i zdrowej energii dla każdego. Bogatsza o radosne wspomnienia młodzież obiecała tu jeszcze powrócić, a także namawiać wszystkich, zwłaszcza domowe leniuszki do aktywności fizycznej. :-D

Jolanta Mieszkowska


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. Pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki seniorom. Jak co roku również tym razem nasza szkoła przyłączyła się to akcji. W piątek  w czasie przerw można było wziąć udział w loterii, kupić coś słodkiego, a w niedzielę nasze wolontariuszki: Natalia Lewandowska, Magdalena Wiśniewska i Klaudia Lewandowska zbierały pieniądze na terenie Lubrańca. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wsparcie - dzięki Wam udało nam się zebrać ponad 1300 zł.

Magdalena Twardowska


Powspominajmy... 2016 rok

 


Spotkanie wigilijne ;-)

Przedświąteczny czas w naszej szkole, to tradycyjnie okazja do wspólnego kolędowania i dzielenia się opłatkiem składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Tak było również i w tym roku, kiedy po przedstawieniu jasełkowym odbyły się wigilie klasowe. Święta już za nami, dlatego życzymy wszystkim w nowym 2017 roku samych niezwykłych chwil w szczęściu i zdrowiu.

 


Mikołajki ;-)

Mikołajki to dzień, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Tradycyjnie tego dnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Już po raz trzeci w tę rolę wcielił się Kacper Pawlak, a pomagały mu: Klaudia Lewandowska, Magdalena Wiśniewska, Natalia Lewandowska i Joanna Wysocka. O to, żebyśmy nie dostali tylko rózg zadbała Rada Rodziców. Wzorem poprzedniego roku Samorząd ogłosił konkurs dla klas, polegający na ubraniu się jak najliczniej w coś czerwonego. Jak w zabawę zaangażowały się klasy można zobaczyć oglądając zdjęcia.

Magdalena Twardowska


Stypendia Prezesa Rady Ministrów

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. w budynku włocławskiego III LO im. Marii Konopnickiej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 dla uzdolnionej młodzieży. W gronie tegorocznych stypendystek znalazły się uczennice klasy IV naszej szkoły: Anita Matuszewska oraz Justyna Gołębiewska. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczał Wicewojewoda Województwa Kujawsko – Pomorskiego, pan Józef Ramlau oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, pan Marek Gralik. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i życzymy dalszych sukcesów.


Praktyki w Grecji 2016

Na początku listopada kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół w Marysinie miała możliwość skorzystania z zagranicznych praktyk organizowanych w ramach programu Erasmus +. W czwartek 3 listopada młodzież klasy II Technikum Ekonomicznego wraz z opiekunami, p. Marzeną Szymańską i p. Adamem Kapelińskim, wyruszyła w drogę do greckiego miasta Olympiaki Akti (Olipia Beach), usytuowanego u podnóża Góry Olimp. Po długiej, trwającej  ponad trzydzieści godzin, podróży uczestnicy wyjazdu zostali zakwaterowani w hotelu Dias. Nareszcie można było odpocząć, a później pobawić się na dyskotece – pierwszej, ale nie ostatniej w czasie pobytu. Niedziela poświęcona była na zapoznanie się z pobliskim miasteczkiem Paralia Katerinis, do którego grupa ruszyła na spacer. Po drodze uczestnicy praktyk mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób pozyskuje się sól z morza. Największą atrakcją tego dnia było uczestnictwo w połowie  małży. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć farmę, na której hoduje się te mięczaki, płynąć kutrem a potem oczywiście skosztować zarówno świeżych jak i gotowanych małży. W kolejnych dniach młodzież odwiedziła firmy produkujące oliwę, zajmujących się przygotowaniem do sprzedaży ryżu i kiwi, wytwórnię pasz oraz płyt meblowych. We wszystkich tych miejscach uczniowie poznawali zasady marketingu, procedury eksportu towarów, mogli zaznajomić się z obowiązującymi w Grecji zasadami rynku. Program praktyk obejmował również spotkanie ze specjalistą od greckich podatków oraz zajęcia z ekonomii. Wizyta w instytucji zrzeszającej 10,5 tys. przedsiębiorstw, której celem jest pomoc w zakresie prowadzenia firm pozwoliła naszym praktykantom na porównanie polskich i greckich standardów wspierania podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Wyjazd do Grecji obejmował również elementy turystyczne. Do najważniejszych atrakcji w tym zakresie należało zwiedzanie Salonik oraz klasztorów Meteory. Meteory to grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Nazwa Metéora dosłownie oznacza „skały zawieszone w powietrzu” – pobyt w tym miejscu utwierdza w przekonaniu, że nie jest to nazwa na wyrost. Po drodze do Meteorów grupa odwiedziła pracownię ikon. Ciekawym przeżyciem była również wizyta w greckiej szkole. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda codzienność ich zagranicznych rówieśników.  Wizyta w wiosce zielarskiej, spacer u podnóży Góry Olimp czy zwiedzanie Muzeum Marynistycznego to kolejne atrakcje, o których nie sposób zapomnieć. Pobyt w Grecji przypadł w czasie, kiedy w Polsce obchodzone było Święto Niepodległości. Uroczystość ta również została uczczona przez uczestników wyjazdu. Przy polskiej fladze odśpiewano hymn narodowy oraz wysłuchano nagrania przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dwutygodniowy pobyt na praktykach w Grecji łączył w sobie zarówno elementy dydaktyczne jak i rekreacyjne. Codzienne spacery po plaży oraz wspólne gry i dyskoteki na pewno przyczyniły się do tworzenia więzi między uczestnikami wyjazdu. Konieczność porozumiewania się w obcym języku mobilizowała naszych uczniów do wykorzystywania posiadanej wiedzy z języka angielskiego. Zwiedzanie greckich firm i przedsiębiorstw pozwoliło zobaczyć, jak w praktyce wyglądają działania z zakresu ekonomii czy marketingu, o których młodzież uczy się siedząc w szkolnych ławkach. Mamy nadzieję,  że poza wiedzą i umiejętnościami uczestnicy wyjazdu przywieźli ze sobą do kraju miłe wspomnienia i przeżycia, którymi dzielić się będą z swoimi bliskimi jeszcze przez długi czas.

  Adam Kapeliński


"Niepodległa - niepokorna"

W dniu 10 listopada 2016 roku świętowaliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu Uczennice i Uczniowie klasy IV przedstawili krótki rys historyczny, w którym przypomnieli trudną drogę Rzeczpospolitej do wolności.

Młodzież z klasy maturalnej przygotowała skróconą "lekcję" historii. Przypomniała, jak bardzo cierpiało nasze państwo podczas rozbiorów. Apel przypominający datę 11 listopada 1918 roku wyraził szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, którzy poświęcili swoje życie, aby Polska była Polską. To hołd naszego pokolenia składany w postaci pamięci czasu minionego. Młodzież przypomniała, jak wielki moralny obowiązek  spoczywa na Polakach – obowiązek pamiętania i oddawania hołdu walczącym o wolność Ojczyzny.

Elżbieta Bernaciak


Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym odbyła się 13 października. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy I, przy wsparciu nauczyciela wychowawcy Aleksandry Orlińskiej.  Tego też dnia uczniowie  złożyli uroczyste ślubowanie, a tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Była to też okazja do zmiany pocztu sztandarowego i podziękowań dla tych, którzy do tej pory w nim brali udział. Nie mniej ważne dla nas wszystkich było ogłoszenie wyników wyboru nowego przewodniczącego samorządu uczniowskiego, którym została Magdalena Wiśniewska. Podziękowano również Klaudii Lewandowskiej, dotychczasowej przewodniczącej oraz wszystkim członkom samorządu za aktywną pracę. Następnie głos zabrał pan dyrektor, Marek Kaźmierski, który ciepłymi słowami podziękował wszystkim zgromadzonym.

Aleksandra Orlińska


W Centrum Kultury  "Browar B"

W poniedziałek 3.10.2016 r. w Centrum Kultury „Browar B” odbyła się projekcja filmu „Inka – zachowałam się jak trzeba”. Pretekstem do pokazania życia i działań, podejmowanych przez Danutę Helenę Siedzikównę ps. „Inka”  były poszukiwania jej doczesnych szczątków w celu zorganizowania godnego pochówku. Uczniowie naszej szkoły obecni na pokazie mogli zapoznać się z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego prowadzoną w czasie II wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Poszerzyło to ich wiedzę na temat prześladowań zarówno przez okupanta niemieckiego, jak i sowieckiego ludzi, dla których najwyższą wartością była Polska. Heroizm „Inki” poznaliśmy nie tylko na podstawie dokumentów IPN, ale również dzięki relacjom osób, które ją znały.  Uczestnictwo w pokazie filmu o Ince było dla nas niewątpliwie  ciekawą lekcją historii.

Adam Kapeliński


Wystawa o obozie w Auschwitz

27.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wystawy dotyczącej zagłady ludności w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Ekspozycja została przygotowana przez więźniów Zakładu Karnego w Mielęcinie przy współpracy z Muzeum Obozowym w Auschwitz jako forma resocjalizacji. Po wystawie oprowadzał nas jeden z osadzonych, będący jednocześnie jej współtwórcą. Dało nam to możliwość nie tylko lepszego zrozumienia symboliki poszczególnych elementów ekspozycji, ale również poznania etapów prac i warunków, w jakich była tworzona. Temat wystawy, a zwłaszcza specyfika miejsca tej ekspozycji , skłaniały do jeszcze głębszej  refleksji na temat okrucieństwa. 

Adam Kapeliński


Sprzątanie Świata 2016     `

Sprzątanie Świata – Polska 2016  to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Jak co roku, również uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się do sprzątania. Wyposażeni w niezbędny sprzęt uczniowie ruszyli, aby walczyć z nieporządkiem. Była to młodzież klasy I  i II p. Aleksandrą Orlińską oraz z klas III i IV  z p. Magdaleną Twardowską, p. Jolantą Mieszkowską i p. Adamem Kapelińskim. Wszyscy zaangażowali się w powierzone im zadanie. Pogoda dopisała, a uczniowie bardziej świadomi wiedzą, że o nasze środowisko trzeba dbać przez cały rok.

Aleksandra Orlińska


XIV Rajd Rowerowy "Rowerem po Europie"

W środę 14 września 2016 r. odbył się XIV Powiatowy Rajd Rowerowy „Rowerem po Europie”. Organizatorami tegorocznej imprezy byli Starostwo Powiatowe we Włocławku przy współpracy ZS w Marysinie oraz ZSCKR w Starym Brześciu. Miejscem zbiórki rajdu było Nakonowo, skąd jego uczestnicy ruszyli do Agrofarmy w Gołaszewie. Na miejscu zmęczeni rowerzyści mogli posilić się żurkiem, pieczonymi kiełbaskami oraz wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, a także wykazać się wiedzą w konkursach: muzycznym, plastycznym czy historyczno – geograficznym. Głównym celem corocznie organizowanego rajdu oprócz dobrej zabawy jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej, zachęcanie do aktywnego wypoczynku oraz integracja uczniów nie tylko szkół średnich, ale również gimnazjalnych z powiatu włocławskiego. Czekamy na kolejna edycję imprezy.

Adam Kapeliński


Dożynki gminno - parafialne

Dożynki gminno – parafialne odbyły się 11 września, a połączone były z II Festiwalem Kuchni Kujawskiej. Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły, którzy godnie reprezentowali szkołę zarówno podczas Mszy Świętej dożynkowej jak i prezentując bogate okolicznościowe stoisko.

 

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Gdy 1 września zadzwonił dzwonek w szkole, nikt nie miał juz wątpliwości - rozpoczynamy nowy rok szkolny! Witamy uczniów i pracowników naszej szkoły, a w szczególności uczniów klasy pierwszej; technikum ekonomicznego i technikum logistycznego. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i samych sukcesów, a tych co z rozrzewnieniem wspominają minione wakacje informujemy, że kolejne rozpoczynają się całkiem niebawem, bo już w czerwcu ;). Powodzenia kochani :) 

 


ARCHIWUM